create a site for free

Naše aktivity

Aktivity

Tréningy v bazéne

Každý z nás, či už skúsený plavec alebo začiatočník sa môže dostať do situácie, kedy on sám alebo niekto v jeho okolí stratí vo vode kontrolu a začne sa topiť. Ako v takej situácií konať? Ako sa vyhnúť čo najviac panike a stresu? A ako pomôcť sebe alebo niekomu inému a zachrániť život? To všetko a ešte niečo viac, Ťa naučíme na našich tréningoch plávania. Okrem verejnosti trénujeme a pripravujeme aj záujemcov na kurz plavec záchranár (plavčík), podľa podmienok Vodnej záchrannej služby SČK a ILS – International Life Saving Federation. Trénujeme každú sobotu od 9:30 na novozámockej plavárni.


V rámci tréningov v bazéne sa pod dohľadom skúsených plavčíkov, plavcov a záchranárov snažíme o zlepšenie kondície plavčíkov, plaveckých techník, rovnako ako aj záchranárskych techník vo vode.


Pri tréningoch využívame vybavenie, ktoré sa bežne vyskytujú a používajú na plavárňach, kúpaliskách, aquaparkoch, na jazerách alebo iných vodných plochách, ako je záchranársky plavák či backboard. Rovnako pripravujeme a trénujeme plavčíkov aj na situácie, kedy nemajú pri sebe záchranárske vybavenie a musia si poradiť samy. ​Tešíme sa na Vás!

Aktivity

Zdokonalovaci tréning plavcov záchranárov a plavčíkov

Miestny spolok Vodnej záchrannej služby SČK Nové Zámky organizuje zdokonaľovacie tréningy plávania pre plavčíkov a plavcov záchranárov, ktorí chcú zlepšiť svoje skúsenosti a znalosti v oblasti plávania, záchrany topiaceho, poskytovania prvej pomoci a iných potrebných zručností na výkon svojho povolania, rovnako ako aj o kondičnú prípravu na najbližšiu letnú sezónu.
Aktivity

Individuálne tréningy plávania

Miestny spolok Vodnej záchrannej služby SČK Nové Zámky organizuje individuálne tréningy plávania pre verejnosť. Ponúkame individuálny prístup pri plávaní pre mládež i dospelýchi. Kurzy vedú kvalifikovaní tréneri. Výhodou individuálnych kurzov je osobitný prístup k plavcovi podľa jeho schopností. Pokrok pri zvládaní plaveckých disciplín je spravidla výraznejší ako v skupinových kurzoch. Tréning plávania je určený pre každého, kto si chce zlepšiť svoje plavecké schopnosti alebo plaveckú techniku (v rámci tohto tréningu ponúkame aj prípravu napr. na prijímačky na vysoké školy, ktoré vyžadujú odplávanie určitého úseku za určitý čas, či absolvovanie fyzických testov v oblasti plávania na prijatie do povolania atď. ).  Tréningy sú podľa dohody.

Prihlasovanie je online cez náš web alebo priamo na mieste tréningu. 

V prípade neúčasti na hodine, máte možnosť hodinu stornovať, najneskôr 24hod pred jej začiatkom a budú vám vrátené € podľa storno podmienok uvedených v podmienkach pre zápis.

Aktivity

Škola plávania pre dospelých

Miestny spolok Vodnej záchrannej služby SČK Nové Zámky organizuje školu plávania pre dospelých. Ak máte záujem zlepšiť svoju plaveckú techniku, naučiť sa nejaký plavecký štýl alebo sa naučiť plávať úplne od začiatku, neváhajte a príďte na náš tréning.

Plávanie pre dospelých je zamerané na rekreačno-kondičný plavecký výcvik pod dozorom skúseného trénera. Výcvik je špecializovaný na naučenie plávania, zlepšenie kondície jedinca a na cviky zamerané na zdokonalenie techník plávania nad vodou ako aj pod hladinou. Plavecké pomôcky (dosky, plutvy a potreby na plávanie) sú súčasťou plaveckej výuky. Športové kurzy plávania pre dospelých sú formou ranných alebo večerných plaveckých kurzov po dohode s trénerom.

Aktivity

Prípravné školenie na kurz plavec záchranár (plavčík)

Miestny spolok Vodnej záchrannej služby SČK Nové Zámky organizuje prípravné školenie na kurz plavec záchranár (plavčík), pre všetkých záujemcov, ktorí by chceli v letnej sezóne 2020 robiť ako plavčíci na kúpaliskách alebo na otvorených vodných plochách. Prípravné školenie spočíva v príprave na kurz plavec záchranár, ktorý organizuje Vodná záchranná služba SČK v rámci kritérií ILS – International Live Saving Organisation. Toto školenie je vhodné aj pre záujemcov, ktorý si chcú spraviť plavčícku licenciu v rámci inej organizácie. Cieľom tohto školenia je oboznámiť a pripraviť záujemcov na úplné splnenie podmienok na získanie plavčíckeho preukazu, resp. preukazu plavec záchranár.

! UPOZORNENIE !
Toto školenie nenahrádza kurz plavec záchranár (plavčík)!

Zaujali sme ťa? Pridaj sa k nám!

Adresa

Žerotínová bašta 1
Nové Zámky 940 01
Slovensko

Kontakt

Email:  vzssck.nz@gmail.com  
Phone: +421 944 436 202                    

Využite možnosť zakúpenia darčekovej poukážky 

Viac tu