Konflikt na Ukrajine

Prioritou Červeného kríža je zmierňovať utrpenie ľudí. Pracovníci a dobrovoľníci Slovenského Červeného kríža sú pripravení pomáhať na hraniciach s Ukrajinou – poskytovať prvú pomoc, asistovať v prípade potreby prepravy imobilných ľudí, pri podporných službách a poskytovať v rámci svojho mandátu Pátraciu službu – spájanie rodín v prípade, že v dôsledku konfliktu stratia kontakt so svojimi blízkymi.

„Súčasný vývoj situácie u našich susedov sa nás bezprostredne dotýka. Mobilizujeme naše ľudské a materiálne kapacity a sme pripravení pomôcť a urobiť, čo je v našich silách. Sme v úzkom kontakte s Ministerstvom vnútra SR a Ministerstvom zdravotníctva SR, ako aj s kolegami z Medzinárodnej federácie Červeného kríža a Červeného polmesiaca a Medzinárodným výborom Červeného kríža. Tí na priamo na Ukrajine poskytujú pomoc obyvateľom a podporujú kolegov z Ukrajinského Červeného kríža. V duchu princípov nezávislosti, neutrality a nestrannosti poskytneme pomocnú ruku tým, ktorí prídu hľadať útočisko v našej krajine,“ hovorí generálna sekretárka SČK.

Ak chcete finančne podporiť aktivity Slovenského Červeného kríža na pomoc obyvateľom Ukrajiny, môžete tak urobiť prostredníctvom bankového účtu SK65 0200 0000 0000 0066 5555 (variabilný symbol 2402), online alebo priamo podporiť Ukrajinský Červený kríž cez ich donorskú stránku.

Mobirise

V PRÍPADE POTREBY NÁS NEVÁHAJTE KONTAKTOVAŤ NÁS ALEBO NÁŠ ÚZEMNÝ SPOLOK

ĎAKUJEME!

ÚZEMNÝ SPOLOK SČK
NOVÉ ZÁMKY

+421 903 558 913

ADRESA

Slovenský Červený kríž, územný spolok Nové Zámky
Žerotínová bašta 1, 940 01 Nové Zámky

OTVÁRACIE HODINY

PRACOVNÝ TÝŽDEŇ
07:00 - 15:00

Kvôli aktuálnej situácii sa môžu otváracie hodiny meniť, oreto prosím kontaktujte ÚZEMNÝ SPOLOK ŠCK NOVÉ ZÁMKY

Mobirise
ADRESA

Vodná záchranná služba SČK,
miestny spolok Nové Zámky
Žerotínová bašta 1
940 01 Nové Zámky
Slovenská republika

NAVIGAČNÝ PANEL

Landing Page Software