bootstrap themes

Prečo si podať prihlášku ?

Nový rok so sebou prináša aj množstvo predsavzatí, ktoré si chceme dať. Jedným z najčastejších je napríklad začať viac športovať, zlepšiť si kondíciu alebo schudnúť pár kíl. A čo môže byť lepšie ako začať plávať? Plávanie je pre každého a môžeme ho zaradiť medzi najbezpečnejšie a najmenej zaťažujúce športy. Veľkým plus je psychická pohoda, ktorú pobyt v bazéne spôsobuje. Ak stále váhate, prinášame vám niekoľko dôvod, prečo začať plávať práve teraz.  

bazén
plavec

Plávanie ako regenerácia a prevencia ochorení
Rozdielna teplota vody a vzduchu spôsobuje otužovanie celého organizmu, čím sa podporuje jeho obranyschopnosť. Človek je potom menej háklivý na výkyvy teplôt a celkovo je odolnejší voči rôznym ochoreniam. Regeneračne pôsobí plávanie i na krvný obehový systém. Už len samotné ponorenie do vody spôsobí pokles tepovej frekvencie. Ďalším plusom je horizontálna poloha tela počas plávania kedy sa uľahčuje návrat krvi do srdca z veľkého obehu, a tým ho odbremeňuje. Tiež nemožno zabudnúť na pôsobenie vody na pľúca. Tlak vody na hruď podporuje vydychovanie, čím vlastne núti hrudníkové svalstvo intenzívnejšie pracovať, a to samozrejme vedie k zvýšenie pľúcnej kapacity. Veľkú rolu tiež zastáva tempo plávania, ktorému musí byť prispôsobené i dýchanie. Takýmto spôsobom si môžete zabezpečiť správnu funkčnosť hrudného koša až do neskorého veku.

Plávanie pre zdravie, krásu i pohodu

Plávanie je športom pre každého. Možno pri ňom relaxovať, schudnúť, ale i nabrať svaly. Všetko závisí od toho, pre akú techniku a intenzitu sa rozhodnete. Len veľmi málo športov vám ponúkne také možnosti z revitalizovať si organizmus a získať kondíciu, ako práve plávanie. Nemýľte si ho však s kúpaním! Plávanie je aerobná aktivita, čo znamená, že je vykonávaná nejakou intenzitou a v pravidelných intervaloch. Ale to nie je všetko, ak chceme vidieť výsledky, túto pravidelnú činnosť je potrebné vykonávať určitý čas.V prípade, že plávanie nemá istú pravidelnosť, hovoríme už o kúpaní. Priaznivé účinky možno dosiahnuť síce aj samotným kúpaním(napríklad otužovanie organizmu), no ak chceme niečo spraviť aj pre svoje postavy, budeme sa musieť držať istých pravidiel.

Zdroj: Plavecka-skola-Kvapka


plávanie
11  pravidiel prečo začať plávať

1. Plávanie je vhodné doslova pre každého - pre deti, dospelých, tehotné ženy, ľudí s bolesťami kĺbov a chrbtice, po zraneniach ako rekonvalescencia, či pre astmatikov
2. Aktivita vhodná pre každú vekovú kategóriu
3. Rozvoj celého tela (využívajú sa všetky svaly)
4. Plávanie redukuje stres
5. Zlepšuje celkovú kondíciu
6. Pomáha pri regenerácií, či po zraneniach
7. Plávanie je šetrné ku kostiam a kĺbom
8. Plávanie pomáha zvyšovať pľúcnu kapacitu a znižovať krvný tlak
9. Plávanie zvyšuje vytrvalostnú kapacitu
10. Plávanie si vieme prispôsobiť výberom tempa, intenzitou a výkonom, ktorý do toho vložíme
11. Plávanie výrazne pomáha pri redukcií hmotnosti

Zdroj: Plávanie - Fliper.sk

Dobrovoľníctvo nie je len o nezištnej pomoci. Má viacero výhod, ktoré môžu výrazným spôsobom obohatiť váš život.
1. Pomôžete tam, kde to skutočne treba
Ako dobrovoľník sa zapájate do konkrétnych projektov. Znamená to, že vaša pomoc je adresná, nikto ju nezneužije a jej výsledok uvidíte na vlastné oči.
2. Získate cenné skúsenosti
Jednou z pridaných hodnôt dobrovoľníckej práce je rozšírenie vedomostí a zručností o aktivity, ku ktorým by ste sa inak v bežnom živote nedostali. Dobrovoľníctvo dnes predstavuje čoraz cennejšiu prax, vďaka ktorej môžete svoj životopis obohatiť o skúsenosti, ktoré môžu zavážiť napríklad aj na pracovnom pohovore.
3. Využijete svoj voľný čas zmysluplne
Ako dobrovoľník sa podieľate na aktivitách, ktoré majú zmysel, pričom aj zopár hodín týždenne dokáže priniesť ovocie. Vybrať si môžete z rôznych krátko- aj dlhodobých projektov u nás, prípadne môžete ako dobrovoľník vycestovať aj do zahraničia.
4. Spoznáte nových ľudí
Dobrovoľníctvo je najmä o ľuďoch a to nielen tých, ktorým svojimi aktivitami pomáhate. Vďaka nemu vystúpite z okruhu svojich známych, získajte nových priateľov a čoraz cennejšie kontakty.
5. Inšpirujete sa
Dobrovoľníctvo je nezisková aktivita – zapájajú sa do nej ľudia, ktorí sa na svet okolo seba pozerajú inak ako len optikou peňazí. Snaha meniť veci k lepšiemu vlastnými silami vám cez dobrovoľníctvo môže pomôcť posunúť sa v živote vpred, a tak, ako by ste neočakávali.
6. Budete mať dobrý pocit
Pomoc nie je jednosmerná aktivita. Aj pri malej nezištnej „službe“ sa budete ako dobrovoľník okamžite cítiť lepšie. Svojou malou troškou prispejete k tomu, aby bolo na svete o kúsok lepšie. A to je pocit, ktorý je doslova na nezaplatenie.

Pomôcť dobrej veci a stať sa dobrovoľníkom je dnes prirodzenou súčasťou tisícok Slovákov. Pridať sa môžete aj vy.

Zdroj: Sóda- O2

plavčíčska veža prvej pomoci
Adresa

Žerotínová bašta 1
Nové Zámky 940 01
Slovensko

Kontakt

Email:  vzssck.nz@gmail.com  
Phone: +421 944 436 202