POVEDALI O NÁS:

MUDr. Iveta Kališová

Vodná záchranná služba vznikla v Nových Zámkoch začiatkom roka 2020. Bol to vynikajúci nápad zorganizovať tím záchranárov, ktorý pozostáva z plavcov, zdravotníkov a celkovo športovcov. Títo mladí ľudia sa budú starať o ochranu zdravia návštevníkov kúpalísk. Budú vychovávať ďalších mladých záchranárov, budú organizovať tréningy plávania pre verejnosť, kde si bude možné osvojiť manévre na záchranu topiacich, ale aj individuálne plavecké tréningy.
Takýto tím mladých nadšencov má veľké možnosti, aby pomáhal obyvateľom nášho mesta. Výsledkom ich úsilia môže byť jedine dobrá vec – kondícia, zdravie a niekedy aj záchrana života.
Ako zdravotníčka a oduševnená športovkyňa im želám veľa úspechov a tiež to, aby ich bolo čo najviac. Verím, že nájdu podporu na správnych miestach a záujem širokej verejnosti.

MUDr. Iveta Kališová
Majsterka Slovenska zdravotníkov 35+
Gastroenterologická ambulancia
MUDr.Peter Vogel

Záchranná zdravotná služba je inštitúcia,ktorej existenciu mnoho ľudí nevníma len do tej doby,kým sami jej zásah nepotrebujú. Nie je dostatočne ocenená ani spoločnosťou,ľudia možno spozornejú len vtedy,pokiaľ sa stane nejaká hromadná dopravná nehoda alebo prírodná katastrofa.
Vznik vodnej záchrannej služby v tomto roku je podľa môjho názoru naozaj dobrá myšlienka,pretože hlavne v letných mesiacoch jej prítomnosť a činnosť v našom meste ocení hlavne široká laická verejnosť. Zároveň kvitujem aj jej aktivity v zmysle poskytovať školenia na získanie zručností pri záchrane topiaceho sa, a i tak pomáhať zachraňovať hlavne mladé ľudské životy.
Dúfam, že jej členská základňa sa bude rozrastať.

MUDr.Peter Vogel
emeritný primár Odd.úrazovej chirurgie FNsP N.Zámky
t.č. lekár Nár.transfúznej služby v N.Zámkoch
Ing. Ľudovít Lebó

Som veľmi rád, že partia záchranárov okolo Robiho Kreškóciho začínali práve u nás na Termálnom kúpalisku Štrand ako plavčíci. Prístup týchto mladých záchranárov je na veľmi vysokej odbornej ako aj morálnej úrovni. Ich práca pre naše zariadenie je neoceniteľná. Každý rok sa starajú o bezpečnosť našich návštevníkov a k svojej práci pristupujú zodpovedne. Som veľmi rád, že načerpané vedomosti a skúsenosti chcú odovzdávať novej generácii plavčíkov, záchranárov ako aj širokej verejnosti v rámci ich edukačnej činnosti. Prajem Miestnemu spolku Vodnej záchrannej služby SČK do budúcna veľa úspechov a vytrvalosti. Naša organizácia vždy podporovala a bude naďalej podporovať a napomáhať ich činnosť.

Ing. Ľudovít Lebó
Riaditeľ mestskej príspevkovej organizácie NOVOVITAL
Prevádzkovateľ Termálneho kúpaliska Štrand E. Tatárika Nové Zámky a krytej plavárne Relax komplex Nové Zámky
2. viceprezident SAAKP
Mgr. Juraj Hipš

Som otec troch detí a vždy sa cítim pokojnejšie, keď na kúpalisku vidím vodnú záchrannú službu. Ako pre každého rodiča, aj pre mňa je bezpečnosť detí prioritou. O to viac si cením, keď sa o bezpečnosť nás všetkých starajú profesionáli. Takí, ktorí pracujú aj vo Vodnej záchrannej službe v Nových Zámkoch.

Mgr. Juraj Hipš
Pedagóg
Aktivista v oblasti vzdelávania
Politik
ADRESA

ŽEROTÍNOVÁ BAŠTA  1
940 01 NOVÉ ZÁMKY
SLOVENSKÁ REPUBLIKA

KONTAKT

EMAIL: vzssck@vzs-nz.sk
TEL. Č.: +421 944 436 202
SMS:      +421 944 436 202

Made with Mobirise web page theme