Odporúčania na našu činnosť
od odborníkov, športovcov, a priaznivcov Vodnej záchrannej služby SČK Nové Zámky

MUDr. Kališová

"Vodná záchranná služba vznikla v Nových Zámkoch začiatkom roka 2020. Bol to vynikajúci nápad zorganizovať tím záchranárov, ktorý pozostáva z plavcov, zdravotníkov a celkovo športovcov. Títo mladí ľudia sa budú starať o ochranu zdravia návštevníkov kúpalísk. Budú vychovávať ďalších mladých záchranárov, budú organizovať tréningy plávania pre verejnosť, kde si bude možné osvojiť manévre na záchranu topiacich, ale aj individuálne plavecké tréningy.
Takýto tím mladých nadšencov má veľké možnosti, aby pomáhal obyvateľom nášho mesta. Výsledkom ich úsilia môže byť jedine dobrá vec – kondícia, zdravie a niekedy aj záchrana života.
Ako zdravotníčka a oduševnená športovkyňa im želám veľa úspechov a tiež to, aby ich bolo čo najviac. Verím, že nájdu podporu na správnych miestach a záujem širokej verejnosti."

MUDr. Iveta Kališová
Majsterka Slovenska zdravotníkov 35+
Gastroenterologická ambulancia
Stanislav Močkor

"text sa momentálne spracúva"

Stanislav Močkor
Bývalý plavec záchranár
Powerlifter, 2x absolútny majster sveta, majster Európy, majster Slovenska a držitel národných rekordov v každej z disciplín silového trojboja, absolútny víťaz EVLs Benchpress Cup
Ladislav Struhár

"Text sa momentálne spracúva"

Ladislav Struhár
bývalý plavec, tréner plávania, plavec záchranár

"Záchranná zdravotná služba je inštitúcia,ktorej existenciu mnoho ľudí nevníma len do tej doby,kým sami jej zásah nepotrebujú. Nie je dostatočne ocenená ani spoločnosťou,ľudia možno spozornejú len vtedy,pokiaľ sa stane nejaká hromadná dopravná nehoda alebo prírodná katastrofa.
Vznik vodnej záchrannej služby v tomto roku je podľa môjho názoru naozaj dobrá myšlienka,pretože hlavne v letných mesiacoch jej prítomnosť a činnosť v našom meste ocení hlavne široká laická verejnosť. Zároveň kvitujem aj jej aktivity v zmysle poskytovať školenia na získanie zručností pri záchrane topiaceho sa, a i tak pomáhať zachraňovať hlavne mladé ľudské životy.
Dúfam, že jej členská základňa sa bude rozrastať. "

MUDr.Peter Vogel
emeritný primár Odd.úrazovej chirurgie FNsP N.Zámky
t.č. lekár Nár.transfúznej služby v N.Zámkoch

Nechajte nám odkaz aj Vy

Vaše názory sú pre nás veľmi dôležité, napíšte nám ako ste sa cítili na tréningoch, alebo to aké máte skúsenosti s Vodnou záchrannou službou SČK Nové Zámky.

Ďakujeme

Adresa

Žerotínová bašta 1
Nové Zámky 940 01
Slovensko

Kontakt

Email: vzssck@vzs-nz.sk
Telefon: +421 944 436 202

This web page was designed with Mobirise